2199601

1. W Adwencie zapraszamy na roraty z homilią dla dzieci od poniedziałku do soboty na godz. 6.45. Prosimy o podtrzymanie pięknego zwyczaju przychodzenia na roraty z lampionami. Po Mszy św. dla dzieci i młodzieży w plebani ciepły kubek kakao.

2. W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypada odpust naszej parafii. Program dnia jest następujący:

6:45            roraty,

12:00Msza święta z adoracją Najświętszego Sakramentu,

16:30Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP,

17:00Msza święta odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Wojciech Głogowski, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Skórczu.

W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne. W piątek z racji przypadającej uroczystości według prawa kanonicznego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę w godzinach od 20:00 do 21:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z prowadzonymi rozważaniami.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się dzisiaj po mszy o godzinie 17:00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych ze zbiórką żywności dla ubogich odbędzie się 10 grudnia po mszy o godzinie 17:00.

5. Błogosławieństwo medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św. odbędzie się w trzecią niedzielę Adwentu, 17 grudnia, w czasie Mszy o godzinie 12:00.

6. Przy wyjściu z kościoła w krużgankach będzie można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz kalendarze na przyszły rok. Są one dostępne także w biurze parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu przeprowadzana jest zbiórka do puszek na wyżej wymieniony cel. Kolekta będzie natomiast przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej.

8. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Henryk Galkiewicz pogrzeb w poniedziałek).