2199633

1. 1 marca przypada 50 rocznica erygowania naszej parafii, a także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym dniu, po nabożeństwie drogi krzyżowej o godzinie 17:00, będzie sprawowana uroczysta Msza Święta.

2. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. 15 minut przed mszą o godzinie 7:00 oraz od 16:15 do 16:45. W tym czasie będzie można adorować Najświętszy Sakrament. W sobotę w ramach nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7:00 sprawowana będzie Msza św. wynagradzająca, a po niej różaniec i piętnastominutowe rozważanie.

3. Chorych z posługą sakramentalną proboszcz odwiedzi w czwartek i w piątek od godziny 9:00, a ks. Marek w sobotę od godziny 8:00.

4. Chętne osoby do udziału w peregrynacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy prosimy o zapisy w zakrystii. Zapisy będą trwać do 17 marca. Peregrynacja rozpocznie się 8 kwietnia, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

5. Drogi krzyżowe odbywają się w każdy piątek wielkiego postu o godzinie 17:00, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 16:15.

6. Błogosławieństwo świec dzieciom przygotowującym się do przyjęcia pierwszej Komunii św. odbędzie się w sobotę, 2 marca podczas mszy o godzinie 17:00. Po mszy pani krawcowa będzie brała miarę na stroje pierwszokomunijne dla dzieci. W niedzielę, 3 marca po mszy o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych (drugi rok przygotowań) odbędzie się w niedzielę, 3 marca po mszy o godzinie 17:00. Spotkanie dla kandydatów z klas ósmych (pierwszy rok przygotowań) odbędzie się w niedzielę 10 marca po mszy o godzinie 17:00.

8. Msza święta w intencji Żywego Różańca będzie sprawowana w poniedziałek o godzinie 17:00. Po mszy odbędzie się spotkanie dla członków tej wspólnoty.