1. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów dekanatu świeckiego odbędzie się w Wielką Środę w godzinach od 18:00 do 19:30. Nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w Wielką Środę przed mszą o godzinie 17:00.

2. Chorych z posługą sakramentalną ksiądz proboszcz odwiedzi w Wielki Poniedziałek i Wielką Środę, a ks. Marek w Wielką Środę od godziny 8:00.

3. Rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. W nadchodzących dniach będziemy przeżywali najważniejsze święta w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

4. W Wielki Czwartek Jutrznia, a więc poranna część liturgii godzin, odbędzie się o godzinie 8:00.

5. Msza Krzyżma Świętego będzie sprawowana w kościele katedralnym w Pelplinie w Wielki Czwartek o godzinie 10:00.

6. Triduum Paschalne rozpoczyna w Wielki Czwartek wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej. W naszym kościele będzie ona sprawowana o godzinie 17:00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania do godziny 21:00.

7. W Wielki Piątek obowiązuje tzw. post ścisły. Biuro parafialne w Wielki Piątek będzie nieczynne.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania rozpocznie się w Wielki Piątek o godzinie 9:00. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu odbędzie się Jutrznia. Adoracja będzie trwała do Liturgii Męki Pańskiej.

9. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w Wielki Piątek o godzinie 17:00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, która zakończy się o godzinie 21:00 śpiewem Gorzkich Żali.

10. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpocznie się Jutrznią o godzinie 9:00. Najświętszy Sakrament będzie można adorować do Wigilii Paschalnej.

11. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się w następujących godzinach: o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00.

12. Wigilia Paschalna będzie sprawowana o godzinie 21:00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Za odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego podczas Wigilii Paschalnej można uzyskać odpust zupełny.

13. Msze święte w Niedzielę Wielkanocną oraz w Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tych dniach nie będzie tylko mszy o godzinie 20:00.

14. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek. W tym dniu oraz w Wielką Sobotę rozpocznie się ona o godzinie 15:00, a od Niedzieli Wielkanocnej będzie odmawiana przed mszą wieczorną o godzinie 17:00. Nowenna będzie trwała do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

15. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia po mszy o godzinie 17:00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia po mszy o godzinie 17:00.

16. Skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy przynosić do Poniedziałku Wielkanocnego do zakrystii.

17. Na parafiankę, która w wyniku pożaru straciła swój dom, zebraliśmy 4279,46 zł.

18. W Poniedziałek Wielkanocny zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, a w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na cele charytatywne.

19. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. 15 minut przed mszą o godzinie 7:00 oraz od 16:30 do 17:00. W tym czasie będzie można adorować Najświętszy Sakrament. W pierszą sobotę miesiąca w ramach nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7:00 sprawowana będzie Msza św. wynagradzająca, a po niej różaniec i piętnastominutowe rozważanie.