Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
2262544

1. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie w łączności z mszą o godzinie 17:00. Od soboty rozpoczynamy, także w łączności z mszą o godzinie 17:00, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

2. W czwartek będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia procesja eucharystyczna wyruszy z fary po mszy o godzinie 10:00, przejdzie przez parafię św. Andrzeja Boboli i zakończy się w naszej parafii. Po procesji w naszym kościele będzie sprawowana Msza Święta. Pozostałe msze święte w kościele będą sprawowane o: 8:00, 10:00 i 17:00. Msza w kaplicy szkolnej będzie sprawowana o godzinie 10:00. Tego dnia nie będzie mszy o godzinie 20:00.

3. W dawnej oktawie Bożego Ciała w naszej parafii będą odprawiane procesje eucharystyczne, które przejdą krużgankami. Procesje rozpoczną się w piątek po Bożym Ciele, a zakończą się tydzień później – w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty w czasie procesji eucharystycznych w Boże Ciało i w dawnej oktawie tej uroczystości. Szczegółowe informacje u duszpasterzy.

5. Ksiądz Marek chorych z posługą sakramentalną odwiedzi w sobotę, 1 czerwca, a ksiądz proboszcz w przyszłym tygodniu.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych (pierwszy rok przygotowań) odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 czerwca po mszy o godzinie 17:00.

7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca w godzinach od 10:00 do 13:00. Drzwi Otwarte odbywać się będą w ramach pikniku szkolnego. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną, bazą dydaktyczną i lokalową oraz spotkania się z kadrą szkoły. Szczegóły na stronie internetowej szkoły oraz jej profilu na portalu Facebook.

8. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin, aby pielęgnować, kształtować i promować wartość małżeństwa i rodziny. Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.

9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Anna Mazur-Kiedrowska.