Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
2262497

1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się codziennie w łączności z mszą o godzinie 17:00.

2. Kolejne nabożeństwo fatimskie odbędzie się w czwartek. W ramach nabożeństwa o 16:30 odmówimy różaniec, a po mszy wieczornej przejdziemy procesją krużgankami. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. W piątek o godz. 19:30 odbędzie się adoracja z prowadzonymi rozważaniami.

4. Wydział Duszpasterski Diecezji Pelplińskiej 27 czerwca, w uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy organizuje w całej diecezji jednodniowe pielgrzymki, które mają być dziękczynieniem za ustanowienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji. Parafie dekanatu świeckiego zaproszone są do udziału w pielgrzymce do parafii św. Barbary w Lalkowach, która wyruszy spod kościoła św. Mateusza w Nowem o godzinie 17:00. Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą o godzinie 20:00 w Lalkowach. Długość trasy pielgrzymki wynosi 9 kilometrów. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

5. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne, które będzie miało miejsce 6 lipca (sobota) o godzinie 18:50 w kościele pw. św. Józefa w Świeciu. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz profilu na portalu Facebook.

6. Koło Radia Maryja w Chełmnie organizuje wyjazd na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniach od 13 do 14 lipca. Członkowie koła zapraszają chętnych ze Świecia do kontaktu telefonicznego (numer w gablocie i na stronie internatowej; 661-498-233) w sprawie wyjazdu. Wyjazd ze Świecia 13 lipca o godzinie 6:00.