1. Nastąpi zmiana w niedzielnym porządku mszy. Od października w niedziele nie będzie mszy o godzinie 20:00. Będzie ona sprawowana jedynie w miesiącach letnich.

2. Po mszy będziemy zbierać do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi w południowo-zachodniej Polsce. Środki finansowe zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym za pośrednictwem Caritasu.

3. Caritas organizuje także zbiórkę rzeczową. Biorąc pod uwagę sytuację osób dotkniętych powodzią, w tej chwili najbardziej potrzebne są: osuszacze i agregaty prądotwórcze, łopaty, szufle, taczki, gumowce, miotły, szczotki, mopy, ścierki, środki czystości, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, woda pitna w zgrzewkach lub pięciolitrowych pojemnikach. Nie jest prowadzona zbiórka odzieży. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w ten rodzaj pomocy, prosimy o przyniesienie wyżej wymienionych rzeczy do salki przy kościele przed rozpoczęciem mszy lub po jej zakończeniu. Będzie także możliwość pozostawienia darów w plebanii od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 13:00. Prosimy, aby w tym celu dzwonić domofonem do biura parafialnego. Dary rzeczowe dla poszkodowanych w wyniku powodzi będą zbierane do przyszłej niedzieli.

4. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w indywidualną pomoc dotkniętym powodzią, proszeni są o kontakt z księdzem proboszczem.

5. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Mieczysława Mergler (pogrzeb w poniedziałek).