1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa radość I KOMUNII świętej dzieci z III klas. Msze św. z udzielaniem I Komunii będą w dwóch turach: o godz. 9.00 i 11.00 z powodu dużej ilości dzieci. Z tego powodu nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i o godz. 12.00.

2. Dzieci komunijne od Przyjęcia do następnej niedzieli będą miały swój Biały Tydzień. Codziennie będą przychodzić na Mszę św. wieczorną, a w niedzielę 10 maja na godz. 12.00.

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Floriana męczennika, w środę św. Apostołów Filipa i Jakuba; a w piątek św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

4. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że nasz parafianin diakon Dominik Roczniak ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Zachęcamy jednocześnie do modlitwy za mających otrzymać święcenia oraz o liczne i dobre powołania kapłańskie. Na Święcenia Kapłańskie dnia 23 maja organizujemy z naszej parafii wyjazd autokarem. Można się już zapisywać w biurze parafialnym, koszt 15 zł.

5. Msza św. dla Apostolstwa Trzeźwości dzisiaj o godz 17.00 w Kościele.

6. W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

7. W sobotę o godz. 15.00 w kaplicy Szkół Katolickich spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.

8. Nabożeństwa Majowe w łączności z Mszami św. w Kościele codziennie.

9. Są jeszcze wolne intencje w niedzielę o godz. 7.30 i 20.00. Zapraszamy do biura parafialnego.

10. Katolickie Gimnazjum w Świeciu zaprasza na Dni Drzwi Otwartych, które odbędą się 14 maja 2015 r. (tj. czwartek) w godz. 15.00-18.00. Edukacja z pasją to wyznacznik naszych działań dydaktyczno-wychowawczych. Oferujemy klasy językowe oraz matematyczno-przyrodnicze. Nieustannie poszerzamy bazę dydaktyczną. Warto przyjść i zobaczyć: edukacje w małoliczebnych klasach, rodzinną atmosferę, indywidualne podejście do ucznia.

11. Duszpasterstwo Rodzin i Centrum Psychologiczno-Pastoralne "Więź" zaprasza na jednodniowe warsztaty z komunikacji międzyludzkiej: "Jak rozmawiać, żeby się zrozumieć w 21. wieku?". Zajęcia przewidziane są dla małżeństw, rodzin i osób indywidualnych. Warsztaty odbędą się 16 maja od 10.00 do 17.00 w Starogardzie Gdańskim. Szczegóły i zapisy na stronie http://www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/zapisy.

12. W środę przed południem ukradziono z naszego Kościoła nowy mikrofon bezprzewodowy. Udało się odzyskać mikrofon jeszcze tego samego dnia, dzięki szybkiej interwencji policji. Bardzo dziękujemy policjantom za tak sprawne i skuteczne działanie