1.    W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek św. Jadwigi Królowej, w środę bł. Bogumiła biskupa,  w czwartek św. Barnaby apostoła, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

2.    Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msze św. z procesją Eucharystyczną będą odbywały się do następnego czwartku o godz. 17.00.

3.    Przez cały czerwiec po obu Mszach św. w tygodniu, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe.

4.    Dzisiaj gości w  naszej parafii ks. dr Wojciech Głogowski – przedstawiciel organizacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. W czasie kazań przedstawi On sytuację Kościoła prześladowanego. Po Mszy będzie można nabyć u Niego różne dewocjonalia i złożyć ofiarę na rzecz Kościoła prześladowanego.

5.    Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców Świecia i okolic na radosną ewangelizację, która rozpocznie się dzisiaj Mszą Świętą w „Klasztorku” o godz. 12.00. Po Mszy przejdziemy ulicami na rynek w Świeciu, gdzie wspólnie będziemy uwielbiać Boga.Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

6.    W przyszłą niedzielę:
- kolekta specjalna przeznaczona będzie na remonty parafialne,
- po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci klas drugich w celu ustalenia terminu I Komunii św. w przyszłym roku,
- Parafia wraz ze Szkołą Katolicką organizuje Piknik Rodzinny od 13.00 do 16.00 na placu przed Szkołą. Podczas pikniku policja będzie znakowała rowery. Aby oznakować rower dziecka musi być obecny rodzic z dokumentem tożsamości,
- o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla sympatyków Radia Maryja.

7.    W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Misje Parafialne.

Program Misji:

- W sobotę 13.06 godzina 17.00 Msza św. z nauką wprowadzającą.
- W niedzielę 14.06- wszystkie Msze św. w Kościele z nauką wprowadzającą
- Od poniedziałku do soboty o godzinie 8.30 i 17.00 Msze św. z nauką
Pół godziny przed Mszami św.- różaniec
- W środę 17.06 o godzinie 10.00 Msza św. dla chorych z błogosławieństwem Lourdskim i namaszczeniem chorych
- W piątek o godzinie 17.00 Msza św. z nauką dla młodzieży
- W sobotę o godzinie 10.00 Msza św. z nauką dla matek z małymi dziećmi
- Od środy pół godziny przed Mszami św. okazja do spowiedzi
- W niedzielę 21.06 podczas wszystkich Mszy św. zakończenie Misji św.
- W niedzielę 21.06 po Mszy św. o godzinie 12.00 nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym.

8. Koło Radia Maryja przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Klasztorek) w Świeciu zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy z Rodziną Radia Maryja w dniach od 11-12 lipca 2015r. Koszt pielgrzymki; przejazd i nocleg -90 PLN. W drodze do Częstochowy odwiedzimy Gidle. Wyjazd w sobotę o godz. 8:00 sprzed Klasztorku. Prosimy zabrać składane krzesełka, parasol, chorzy - leki. Zapisy w sklepiku; od poniedziałku do piątku od 9:00 - 14:00, w sobotę od 9:00 - 11:00.

9.    W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Bronisława Wolińska, l. 92, mieszkanka naszego DPS- u; śp. Wiktoria Janiszewska, l. 89, z ul. św. Wojciecha – Jej pogrzeb w  środę o godz. 11.30; śp. Janina Manikowska, l. 86, z Al. Jana Pawła II. Jej pogrzeb w środę o godz. 13.15. Wieczny odpoczynek racz im Panie.