1.    W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek uroczystość śś. apostołów Piotra i Pawła; w piątek święto św. Tomasza, apostoła.

2.    W poniedziałek, w uroczystość śś. Piotra i Pawła, katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Tego dnia Msze św. o godz. 8.30 10.00 i 17.00.

3.    W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

4.    W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości. Po Mszy św. spotkanie w salce.

5.    W niedzielę 12 lipca ks. Marek będzie mówił kazania o pieszej pielgrzymce i zbierał ofiary na pomoc finansową dla pielgrzymki.

6.    Przez cały czerwiec po obu Mszach św. w tygodniu, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe.

7.    W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.00. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.    Chorych ks. Proboszcz odwiedzi w sobotę.

9.    Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku do sanktuarium MB z Guadalupe. Planowany czas to ferie zimowe (druga połowa stycznia 2016 r.). Liczba miejsc jest dość ograniczona dlatego zainteresowanych prosimy o szybkie podjęcie decyzji i zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.

10.    Do odbioru w biurze parafialnym są jeszcze zdjęcia i płytki z I Komunii św.

11.    Koło Radia Maryja przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Klasztorek) w Świeciu, zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy z Rodziną Radia Maryja, w dniach od 11-12 lipca 2015r. Koszt pielgrzymki: przejazd i nocleg -90 PLN. W drodze do Częstochowy odwiedzimy Gidle. Wyjazd w sobotę o godz. 8:00 sprzed Klasztorku. Prosimy zabrać składane krzesełka, parasol, chorzy - leki. Zapisy w sklepiku; od poniedziałku do piątku od 9:00 - 14:00, w sobotę od 9:00 - 11:00.

12.    Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu organizuje w dniach od 28 do 30 sierpnia br. pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia. Szczegóły w biurze parafialnym parafii NP NMP.

13.    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Talaśka  l. 62 z ul. Średniej i śp. Mirosław Słowicki l.77 z ul. Wojska Polskiego167 i Bogdan Landmeser l.77 z ul 10 Lutego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.